در این مقاله قصد بر این است که بدانیم تاثیر سئو بر کسب و کار شما چگونه اثر گذار است، برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که چگونه می توانند با استفاده از دانش سئو، کسب و کار خود را ارتقا دهند.

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که سئو چگونه می تواند در مارکتینگ شما تاثیر داشته باشد؟ یا اینکه چگونه می توانید از سئو به عنوان یک سرمایه گذاری استفاده کنید؟

می توان گفت که سئو برای اکثر شغل های آنلاین از جمله مدیران وب سایت عملکرد قابل قبولی دارد تا حدی که قدرت بالای آن تاثیر بسیار مطلوبی برای اغلب کسب و کار ها دارد، سئو چندین استراتژی را در بر دارد و هدف آن بهبود وضعیت وب سایت شما در موتورهای جست و جو است. 

چرا که هدف سئو جذب ترافیک برای کسب و کار شماست و نیازی به پرداخت هزینه تبلیغات ندارید، از همه مهم تر رقابت در سئو پیشتاز است و از این رو مدیران می توانند کسب و کار خود را در سئو ارتقا دهند. 

همراه ما باشید تا به اهمیت سئو در کسب و کار شما بپردازیم و همچنین ببینیم تاثیری که سئو بر فروش شما یا سایر خدماتی که در وب سایت خود عرضه می کنید می گذارد چقدر است و چطور از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. این مقاله به فاکتورهای اساسی سئو برای رشد و توسعه کسب و کار شما پرداخته است در ادامه با ما همراه باشید.

 

اهمیت سئو در کسب و کار شما

یکی از رایج ترین سوال ها در رابطه با سئو این است که آیا سئو برای هر شغل و کسب و کاری مهم است؟ یا فقط تعداد محدودی به آن نیاز دارند؟

آیا تمامی مشاغل وابسته به بهینه سازی موتور جست و جو می باشند یا این که بدون آن هم می توانید از پس زندگی خود بر بیایید؟

ما به عنوان متخصصین سئو این تجربه را داریم که سئوی مناسب می تواند تجارت آنلاین را ایجاد و یا محو کند، سئو چیست؟ نتایج جست و جو را عادلانه ثبت می کند و امکان دست بردن به عملکردها را را کاهش می دهد از این رو می توان گفت سئو اهمیت بسیاری دارد.

  بر کسب و کار SEO تاثیر

 

تاثیر سئو بر فروش و تجارت شما

زمانی که شما رتبه بالاتری در صفحات نتایج داشته باشید کلیک و جایگاه بالایی خواهید داشت که باعث بهبود تجربه کاربر شده و مشتری شما را به خریدار دائم تبدیل می کند.

گوگل تطابق بین اطلاعات، وب سایت شما و مشتری بالقوه را پیدا می کند و وب سایتتان را در نتایج جست و جو ارائه می دهد. لازم به ذکر است که این موضوع پیچیدگی خود را دارد؛ چرا که شامل راه اندازی فنی وب سایت، همچنین شامل این می شود که چقدر و چندین بار محتوای جدید به سایت شما اضافه می شود. 

 
 در نتیجه می توان گفت که: سئو تنها برای فروش و کسب و کار شما اهمیت ندارد؛ بلکه از این بابت اولویت دارد که می تواند منجر به صرف هزینه بسیار کمتری برای وب سایت شود.

 

سئو فقط هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است

سئو نوعی سرمایه گذاری با بازده بالا است، چرا که از طریق تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت شاهد نمایش کلمات کلیدی خاصی می شوید و نرخ تبدیل خوبی را به دست می آورید. صفحه ای که بیشترین کلیک ها را دارد می تواند سرمایه بسیار مطلوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

هر متخصص سئو یا آژانس دیجیتال مارکتینگی که سئو وب سایت شما را به عهده دارد، برای این که بتواند شما را راضی نگه دارد و همکاری طولانی مدتی با شما داشته باشد بایستی درآمد شما را بیشتر کند. در این صورت اگر هزینه اولیه که برای سئو می پردازید باعث افزایش سودتان شود، در حقیقت به سرمایه شما اضافه می کند، اینجاست که می گوییم سئو یک سرمایه گذاری است نه هزینه!

 

سئو تاثیر به سزایی در فروش دارد

سئو به صورت تمام وقت در طول سال بدون هیچ گونه وقفه و زمانی و طبق برنامه تعریف شده، در تمامی مراحل فروش شما تاثیر بسزایی می گذارد و به نوعی تمام دستورات و دستاوردهای شما را به صورت کامل انجام می دهد، می توان گفت سئو مانند یک فرد عالی رتبه و حرفه ای عمل می کند که کاملا تحت اختیار شما است. 

بهینه سازی سایت در مورد موتورهای جست و جو تاثیر بسیاری در ارتقاء رتبه سایت شما و معرفی کسب و کارتان دارد. در واقع برای این که وب سایت شما موفق باشد باید تعداد بازدیدکنندگان را بالا ببرید. اینجاست که سئو یا بهینه سازی وب سایت در کسب و کارهای اینترنتی ضروری می شود.

تاثیر سئو

 

تاثیر سئو بر کسب و کار شما طولانی مدت است

 سئو در ایجاد بستری مناسب می تواند به روند بهبود کار شما قدرت بالایی دهد. اعتقاد ما بر این است که سئو نمی تواند به تنهایی شما را به بالاترین جایگاه بازاریابی برساند. رسانه های اجتماعی  تمامی هدف های بازاریابی سئو را جست و جو کرده و آن را تکمیل می کند که این موارد در کنار هم باعث قوی شدن کار شما می شود تا بتواند کسب و کار شما را رونق بخشد. 

اغلب مدیران وب سایت یا حتی مدیر مارکتینگ مجموعه ها به دنبال نتیجه زودبازده از سئو هستند، اما اینکه شما بتوانید  در سئو سریعا نتیجه بگیرید خواسته ای نامطمئن و غیر منطقی است. سئو باید یک روند طولانی مدت را طی کند و تقریبا زمان هایی حدود ۶ ماه لازم است که تاثیر خودش را بر موتورهای جستجو بگذارد؛ پس پیشنهاد ما به شما مدیران وب سایت یا حتی متخصصین سئو این است که توقع نتیجه زودبازده از سئو نداشته باشید!

 

سئو برای مارکتینگ شما ضروری است

سئو برای افراد تازه کار مخفف بهینه سازی موتور جست و جو است که این روش به بهبود یک وب سایت کمک می کند تا جست و جوی کلمات در نتایج را رتبه بندی کند، اگر به مهم بودن این موضوع شک دارید، می توانید به این فکر کنید که چگونه به اطلاعات خود دسترسی پیدا می کنید؟ به عنوان مثال اگر نیاز به تعویض کامپیوتر دارید و اطلاعاتی ندارید که چه برندی بخرید، چه کاری انجام می دهید؟

بیشتر مردم از طریق تلفن هوشمند خود و یا از طریق کامپیوتر عبارت مورد نظر خود را در گوگل تایپ کرده، نتایج بدست آمده را تحلیل می کنند و بر روی گزینه مناسب کلیک می کنند؛ از این طریق می توانند تمامی اطلاعات برای خرید کامپیوتر ایده آل را داشته باشند. اما آیا نمی خواهید شما هم در لیست انتخاب های این افراد باشید تا روی وب سایت شما کلیک کنند؟

اهر شدن در این نتایج نتایج بهترین اتفاق برای شماست که طبق کلمات کلیدی وارد شده است. به طور معمول سایت هایی که در صفحه ی اول قرار دارند به طور تصادفی به آنجا نرسیده اند، آن ها از سئو برای کمک به گوگل و برای درک بهتر آن ها استفاده کردند. همچنین تحقیقات بسیاری انجام شده تا معین گردد کاربران چگونه در مورد موضوعات خاصی جست و جو می کنند، زیرا می خواهند در روند بهینه سازی سایت موفق شوند.

اثر سئو بر بیزینس

 

فواید سئو بر کسب و کار شما

دانستن تمام مزایای سئو و منافعی که می تواند برای شما داشته باشد قطعا غافلگیرتان می کند. تمامی کسب و کارها فارغ از بزرگی و کوچکی به هر صورت نیاز دارند که موتورهای جستجو را برای اهداف خود بهینه کنند.

همان طور که در متن بالا اشاره کردیم تاثیر سئو بر کسب و کار شما می تواند شامل عواملی به شرح ذیل باشد:

 • هدف سئو افزایش ترافیک وب سایت شماست.
 • سئو نیاز به پرداخت هزینه تبلیغات ندارد.
 • رقابت در سئو حرف اول را می زند.
 • سئو می تواند کمک کند که شما فروش خدمات خود را افزایش دهید.
 • سئو به کسب اعتبار و اعتماد کسب و کارتان کمک می کند.
 • تعداد مشتریان شما از طریق سئو افزایش پیدا می کند.
 • سئو سبب می شود که فاکتورهای زیادی برای شما قابل اندازه گیری شود.
 • تاثیر سئو بر چرخه محصولات شما و بالاخره بازگشت سرمایه 

جالب است بدانید سئو بدون بالا بردن هزینه های بازاریابی باعث ارتقاء فروش شما می شود و همچنین سود شما را در مرور زمان بالا می برد. سئو به دلیل تاثیر اساسی که بر فروش بیشتر و هزینه پایین  دارد، نرخ بازگشت سرمایه (ROI) شما را افزایش می دهد.

فرض را بر این بگذاریم که اکثر مردم در رابطه با برند شما چیزی شنیده اند و این تفکر را دارند که شما مکان بسیار مناسبی برای خرید هستید. این فرض در واقع می تواند یک اشتباه پر هزینه باشد!

مردم از شبکه های اجتماعی برای مقایسه خرید استفاده می کنند، چرا که همیشه در حال بررسی خرید محصولات خوب هستند. پس محصولات شما برای خرید باید به گونه ای باشد که فردی که به دنبال آنهاست بتواند حتی با وجود قدرت مالی کم، شما و محصولات شما را انتخاب کند. باید کاری کنید که انتخاب برند شما سنجیده ترین انتخاب مخاطبان باشد.

از این رو سئو بر چرخه محصولات شما نقش به سزایی دارد، زیرا می توان گفت اینکه تمامی خریداران به وسیله کلمات و عبارات کلیدی جذب شما می شوند و باعث می شود که موتورهای جستجو متوجه شوند که وب سایت شما مورد توجه قرار گرفته و در نتیجه سعی می کند رتبه وب سایت شما را افزایش دهد.

جایگاهی که گوگل به وب سایت شما می دهد باعث می شود که بیشتر به کاربرها نشان داده شوید چون فکر می کنند که مطالب وب سایت شما می تواند به خوبی پاسخ سوالات کاربرهای شما را بدهد. 

 

سئو ارزش ریسک دارد

زمانی که شما چندین آژانس دیجیتال مارکتینگ را برای رسیدگی به سئو وب سایت خود مورد بررسی قرار می دهید معمولا کم هزینه ترین آنها را انتخاب می کنید، اما انتخاب یک گزینه هوشمند همیشه بهترین انتخاب است. سئو پرهزینه نیست، بلکه یک سرمایه گذاری بلندمدت است و چنانچه تعرفه سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ بالاترین قیمت را داشته باشد، حق مسلم شما است که دلیل این گرانی را بدانید. جالب است بدانید که این تعرفه بالا باعث می شود که شما را در کمترین مدت زمان به اهداف مالی شما برساند.

در یک کلام خلاصه می کنیم: سئو اعتماد و اعتبار وب سایت شما را بالا می برد.

 

برای خدمات سئو قیمت گذاری دشوار است، هیچ استاندارد جهانی نیز وجود ندارد که بتواند برای بهینه سازی موتورهای جست و جو نرخ تعیین کند، زیرا مواردی که هر شرکت نیازمند آنهاست متنوع است و باید به بحث گذاشته شوند. درحقیقت برای پیاده سازی سئو گروهی از افراد متخصصوجود دارند که در پشت صحنه کار می کنند و انتظار نتیجه خارق العاده و زود بازده از آنها اصلا منطقی نیست بلکه پروسه ای است که باید طی شود و نتیجه آن در طی زمان مشخص شود.

 

چرا سئو کم هزینه تر از تبلیغات است؟

آیا به رقیب خود این اختیار را می دهید که تبلیغات شما را طراحی کند یا تصمیم می گیرید چه کسی ویترین کار شما را ببیند؟ مسلما خیر! پس شما باید سایت خود را به صورت حرفه ای طراحی کنید که برای کسب و کار شما مناسب باشد.

شما از طریق جستجوگر ها می توانید نتایج کسب و کار خود را مشاهده کنید، چنانچه کاربرهای زیادی مانند شما شاهد نمایش متن تصادفی باشند، شما این امکان را دارید که برای سایتتان تبلیغات انجام دهید. اما هزینه ای که شما برای تبلیغات لازم است بپردازید اصلا در مقابل هزینه ای که برای سئو می پردازید یکسان نیست، مانند تبلیغات کلیلی (PPC). چه بسا لازم باشد برای تبلیغات هزینه های هنگفتی کنید و تنها ترافیک وب سایتتان را افزایش دهید اما فروشتان همان مقدار باقی مانده باشد!

حتما مطالعه کنیدسئو یا تبلیغات کلیکی کدام یک برای کسب و کار مناسب است ؟

شما می توانید ترافیک وب سایتتان را بدون پرداخت هزینه ای بالا ببرید، سئوی سایت از نظر هزینه ها مقرون به صرفه تر از تبلیغات گوناگون است. یک استراتژی اصولی و حرفه ای بهینه سازی سایت به شما کمک می کند تا بودجه های تبلیغاتی خود را در این بخش کاهش دهید و کارآمدتر به سرمایه گذاری بپردازید.

 

سئو تاثیر شما را چند برابر می کند

تا به حال به این موضوع فکر کردید که برای کارت ویزیت و یا بروشورهای بازاریابی چقدر هزینه کرده اید؟ در حقیقت می توان گفت در مقایسه با هزینه ای که در وب سایت خود سرمایه گذاری کرده اید مبلغ بسیاری نبوده است. قبل از اینکه بروشورها را به دفتر چاپ برسانید آن ها را مطالعه کرده اید و یا شخص دیگری این کار را انجام داده است؟ 

البته که شما نمی توانید تمامی کارت ها و بروشورها را با هزینه کم طراحی کرده و سفارش دهید. اما اگر سئو را در دستور کار خود قرار ندهید همان کاری را انجام داده اید که با وب سایت جدید خود انجام می دادید، یعنی تنها و بی هدف بروشور طراحی کرده بدون آنکه بدانید دقیقا به دنبال جذب کدام مخاطب هستید! 

تاثیر سئو بر کسب و کار

 

بازدیدکنندگان وب سایت شما مشتریان خوب شما هستند، مشتریانی که سبب می شوند وب سایت شما روز به روز رونق پیدا کند.

 

سئو مستقیما کاربر را به هدف وب سایت شما می رساند

وب سایت شما اولین تماس شما با مخاطبین آنلاین شماست که این مورد می تواند باعث بروز شرایطی شود که مشتریان بیشتری را جذب کند. تا زمانی که افراد نتوانند آن را پیدا کنند وب سایت شما بی فایده است. سئو تنها رتبه بندی یک سایت در نتایج جست و جو، گرفتن کلیک یا بازدید بیشتر و همچنین نرخ خروج کم نیست! این تصور بسیار غلط است که سئو تنها پروسه ای است که باید طی شود بلکه سئو مناسب باید دارای هدف و استراتژی باشد و همچنین با شناخت افراد در بازار بتواند سبب بهبود عملکرد مجموعه شما شود. 

سئو باعث می شود که مارکتینگ شما قابل اندازه گیری شود.

 

سئو کمک می کند تا برند شما شکل بگیرد

ساختن یک برند (برندینگ) پیچیده است چرا که باید باعث شود که در خاطر مصرف کنندگان بمانید تا زمان خرید فراخوانده شوید. سئو می تواند عملکرد تبلیغات را بالا ببرد و باعث به خاطر ماندن در یادها شوید. زمانی که افراد بیشتری از سایت شما بازدید می کنند همزمان با کسب و کار شما هم آشنا می شوند و این روند باعث می شود که افراد دوباره به سایت شما برگردند و از شما سفارش یگیرند.

مخاطبان شما به مرور زمان و با رضایتی که از شما دریافت می کنند شما را به افراد دیگری معرفی می کنند که در این صورت می توانید مطالب مفید و مربوطی را ارائه دهید که بازدیدکننده ها از طریق موتورهای جست و جو به دنبال آنها هستند. برای همیشه این یادآوری را به خاطر بسپارید و در آخر یادتان باشد که جایگاه همیشگی شماست که برند شما را در ذهن مخاطب شما ماندگار می کند!

 

سئو یک سلاح مخفی شما برای رقبایتان

یک مشاور خوب سئو می تواند سرمایه بزرگی در توسعه کسب و کار شما داشته باشد، مشاور سئو می تواند کلمات کلیدی سود آوری را پیدا کند که شما قادر هستید در آن کسب درآمد داشته باشید. به بررسی های دقیق بازار پرداخته و تجزیه و تحلیل رقابتی انجام دهید، اینها به شما کمک می کند محتوایی برای جذب ترافیک تولید کنید که موجب فروش بیشتر محصولات یا خدمات شما شود.

 

 به عبارتی یک مشاور کارآمد قادر است تجزیه و تحلیل عمیقی از رقبای شما انجام دهد و استراتژی های آن ها را مطالعه کند. این موارد می تواند نشانگر این باشد که یا استراتژی شما بی فایده است! و یا برای کسب یک جایگاه مناسب، بیش از اندازه باید رقابت کنید. اما کسب جایگاه موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شما می گردد و شما در انتها به این نتیجه می رسید که انرژی خود را در جایگاه های سودآور دیگری نیز متمرکز کنید. 

به عبارتی می توان گفت:

ستفاده از این سلاح ها نه تنها باعث می شود که گاها شکست اجتناب پذیری را متحمل شوید، اما به این نتیجه می رسید که برای پیروز شدن به اسلحه های قدرتمندی نیاز دارید. از سئو سایت خود به عنوان یک سلاح مخفی استفاده کنید و استراتژی سئو را خلاقانه پیاده سازی کنید تا نه تنها در کسب رتبه گوگل موفق شوید، بلکه در صفحه نتایج جستجو جایگاه بالاتری نسبت به رقبایتان به دست آورید.

 

نتیجه گیری: سئو در پشت پرده

می توان  گفت تا حدودی به اهمیت سئو در کسب و کارتان پی بردید. آیا می دانید برای اینکه راه حل های ارائه شده را پیاده سازی کنید باید چه تغییراتی در برنامه خود ایجاد کنید؟ آنچه که باعث می شود که سئو  به کسب و کار شما رونق دهد، رسیدگی به بخش فنی سایت و UX/UI وب سایت است. حتی می توانید متوجه شوید که استفاده از تبلیغات گوگل در سئو ممکن است گاهی تاثیر خوبی بگذارد، اما نیازمند هزینه کلانی است که به هر کسب و کاری توصیه نمی شود.

پس از گذشت سال ها ثابت شده است که سئو جزو مقرون به صرفه ترین اشکال بازاریابی آنلاین است که به ازای هر دلار سرمایه گذاری شده در طول زمان بازدهی بالاتری به همراه دارد؛ به عبارتی به ازای هر دلاری که هزینه می کنید در مدت زمان کم، بازدهی بسیار بالایی خواهید داشت.

ما به عنوان متخصصین سئو این تجربه را داریم که سئو مناسب می تواند کسب و کار آنلاین را ایجاد و یا از بین ببرد و همچنین نتایج را عادلانه ثبت کند.

 خوب است بدانید که بیش از ۸۵% کاربران از طریق موتورهای جستجو به وب سایت ها هدایت شده و ۵۰% از آنها همواره محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به شیوه­ اینترنتی خریداری و دریافت می ­کنند!

و عواملی که می تواند برای سئو کسب و کار شما موثر باشد به شرح ذیل است:

 • افزایش اعتبار و ایجاد حس اعتماد
 • افزایش بازدیدکنندگان و مخاطبان
 • برندینگ کسب و کار
 • بازاریابی اینترنتی محصولات کسب و کار
 • مطرح شدن کسب و کار در شبکه­ های اجتماعی
 • کاهش هزینه های تبلیغات
 • و در نهایت افزایش فروش و بازگشت سرمایه

توصیه می شود چنانچه می خواهید راهی برای موفقیت در کسب کار خود داشته باشید از نقش سئو و بهینه­ سازی سایت بر اساس الگوریتم ­های موتورهای جستجو استفاده کنید. دیده شدن وب ­سایت شما در نتایج نخستین جستجو، منجر به جلب اعتماد کاربران شده و تعداد بازدیدکنندگان سایت را بالا می برد.

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید